ILO چیست؟

تکنولوژی ILO ،تکنولوژی است در تجهیزات سرور شرکت اچ پی است.یک چیپست سخت افزاری است که دارای یک پورت خارجی RJ-45 بوده و این پورت در کنار سایر پورت های  شبکه روی سرور قرار می گیرند.این پورت امکان اتصال از راه دور به سرور با استفاده از فریم خود از طریق شبکه را برای کاربران ایجاد کند و سخت افزارهای سرور را مانتیور  کند.

جدای از integrated lights –out management پورت سیستم عامل سرور ،سروس دهی می کند.

Setup ILO روش آدرس به خود می گیرد و می توان از راه IPP این پورت از طریق به آن متصل شد.بعد از انجام دور و تنظیمات می توان از طریق مرورگر بدون واسطه به BIOS سرور متصل شد امکاناتی از قبیل دسترسی به مدیریت پاور سرور مانند خاموش یا روشن کردن و یا راه اندازی مجدد آن را انجام داد.

همچنین بسیاری امکانات دیگر که بدون دریافت لایسنس پیشرفته می توان به صورت رایگان در اختیار داشت

قابلیت جدیدی بر روی این پورت راه اندازی شده است که توسط آن می توان وصل شدن یک ILO Federation  نام را از یک کنسول سرور به طور همزمان به چندین سرور متمرکز مانیتور نمود.

1.اجازه خاموش و روشن کردن چندین سرور تنها با یک کلیک

2. توانایی اجازه دادن به اشتراک گذاشتن مصرف برق در میان یک گروه از سرور

3. فعال سازی گروهی مجوز برای انجام سریعترمجوز ILO و آپدیت سریعتر FIREWAL روی چندین سرور که همگی از طریق قابلیت این قابلیت انجام می شود.

روش های راه اندازی

می توان از 3 روش برای راه اندازی و تنظیمات  ILO را استفاده کرد:

1.با  استفاده از محیط ACU سرور

برای ورود به این محیط کافی است به محض روشن شوید سرور کلید F8 را زده تا  وارد محیط ILO شوید ،با استفاده از گزینه های موجود تغییرات مد نظر را اعمال کنید .

اهمیت این تنظیمات مربوط به ILO از این طریق می توانید پیکربندی مورد نظر خود را متناسب با نیاز خود انجام دهید.

3.با کمک نرم افزار HP Light-out online configuration utility در صورتی که سیستم عامل ی روی سرور نصب باشد و به آن دسترسی داشته باشید از این نرم افزار بر روی ویندوز خود استفاده کنیدو با این ابزار امکان مدیریت ILO از طریق ویندوز را خواهید داشت.