خدمات شبکه

در این فر صت قصد دارم برای شما خواننده محترم درباره مزایای بهرمندی از خدمات نصب و راه‌اندازی و نگه داری شبکه به تفضیل بنویسیم.

امیدوارم مطالعه این نوشته بتواند برای شما شرایط بسیار عالی این نوع خدمات شبکه را روشن نماید.

خدمات نصب و راه‌اندازی شبکه از طریق برون سپاری بسیار مناسب حال شرکت های متوسط است. چرا که برای این نوع خدمات به هر حال باید بودجه ریالی و زمانی اختصاص بدهند.

یک شرکت با هزینه فعالیتی به طور قطع دارای بخش های مختلف اعم از اجرائیات فروش مالی مدیریت اداری انبار و ....................  است. همه کارکنان شرکت به سیستم کامپیوتر احتیاج دلرند و به فراخور وظیفه‌ای که به آنها محول شده است نیاز به نرم افزار‌ها و گاها سخت افزار‌های عمومی ( جنرال ) و اختصاصی دارند. مثلا نرم افزار حسابداری برای بخش مالی و .........................

از طرفی مدیریت هر مجموعه ای نیاز به کنترل عملکرد همه کارمندان دارد که در بسیاری از شرکت‌ها این بخشاز کار به وسیله اتصال کامپیوتر‌های همه بخش‌ها به هم و به یک سرور واحد انجام می‌شود. بنابراین این سیستم شبکه علاوه بر نصب و راه‌اندازی نیازمند  نگه‌داری است.

در این میان دو راه حل در پیش رو می‌باشد.  اول اینکه یک شرکت یک کارمند مستقر در مجموعه خود استخدام کند که تخصص IT  داشته باشد. راه حل دوم عقد قرارداد با یک شرکت IT و استفاده از خدمات نگه داری شبکه از طریق برون سپاری است.

برای برقراری یک شبکه منسجم و دقیق با عملکرد مطلوب نیاز به تخصص‌های گوناگونی دارد. مثلا تسلط بر امنیت شبکه محدودیت ورود و خروج انواع فایل‌ها به داخل فضای سرور بک آپ گیری مناسب اینترنت سرور انواع دسترسی محدودیت استفاده از اینترنت به صورت ویژه برای هر کاربر بروز رسانی و نصب آنتی ویروس مناسب کلاینت و سرور تنظیمات نربوط به نرم افزارها  و ......................... از مهارتهای لازم برای در نظر داشتن  مدیر شرکت هنگام استخدام نیروی IT است. تمام این مهارت ها برای یک نفر زیاد است و اگر کسی کلیه این مهارت ها و تخصص ها را داشته باشد به طور قطع دریافتی بسیار قابل توجهی خواهد داشت پس اگر به دنبال یک کارمند IT با حقوق متوسط هستید باید بسیاری از مهارتهای بالا راقربانی کنید.

علاوه بر اینها یک کارمند به صورت پایه نیازمند فضای اختصاص یافته فیزیکی سیستم کامپیوتری مرخصی استحقاقی حق بیمه حق سنوات و .................. می‌باشد.

در یک جدول مقایسه‌ای به این نتیجه می‌رسیم که می‌توانید با یک شرکت کامپیوتری برای برخورداری از بهترین خدمات نگهداری شبکه قرارداد داشته باشید. و بدین ترتیب از مجموعه ای مناسب و گروهی متخصص با پرداخت بهای بسیار بسیار پائین تر از یک کارمند متخصص بهرمند شوید

جدول مقایسه ای به شرح ذیل می‌باشد :

 

استخدام یک کارمند

قرارداد خدمات نگهداری شبکه

نیاز به اختصاص فضای مناسب فیزیکی دارد

هیچ فضایی از شرکت شما را اشغال نمی‌کند.

بیمه، سنوات، مالیات، حقوق، بن کارگری، بن خواربار، حق عائله بندی، عیدی و .................. نیاز دارد.

علاوه بر حق‌الزحمه عقد شده در قرارداد، ریالی هزینه اضافه پرداخت نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید.

مرخصی استحقاقی نیاز دارد.

مرخصی مفهومی ندارد.

در ایام مرخصی دسترسی به این نیرو ندارید. علاوه بر این ممکن است به مرخصی استلاجی هم برود. بیماری، سفر و ................. امور بدیهی پیش بینی نشده برای یک کارمند است.

در هر زمان و به هر نحو ، دسترسی به کارشناسان شرکت ممکن و بدیهی است بدون استلاجی ، مرخصی ،

یک کارمند دایره اطلاعات و تخصص های محدودی دارد.

شرکت مجموعه ای از توانایی ها و مهارتها را دارد . کلیه مهارتهای لازم برای تمامی خدمات راه‌اندازی و نگهداری شبکه

پرداخت حقوقی به یک کاردان ماهر و متخصص  با تجربه کافی و مناسب عدد قابل توجهی است.

دریافتی ماهانه به عنوان حق‌الزحمه بسیار بسیار کمتر از پرداختی به یک کارمند است.

دسترسی کامل  یک کارمند به اطلاعات ادمین، بک آپ ها و مسائل امنیتی و داخلی شرکت به طور قطع و بدیهی به صلاح مجموعه نیست.

دسترسی‌ها و اطلاعات امنیتی در اختیار هیج کدام از کارمندان شرکت پیمانکار نیست. و طرف حساب شما یک شرکت با یک قرارداد رسمی است.

اطلاعات یک کارمند با در نظر گرفتن سرعت بالای تکنولوژی بروز و آپ دیت نیست و در نتیجه تخصص وی به مرئر زمان افت می‌کند.

طبق قرارداد منعقد  شده شما، همواره بروزترین امکانات توسط شرکت در اختیار شما قرار می‌گیرد.

فراموشکاری ،  عدم داشتن یک روند شخص و ........ از دیگر نقاط ضعف استخدام یک کارمند است.

دسترسی به پنل سی آر ام شرکت پیمانکار، دریافت گزارشات مبسوط، انجام کلیه امور برطبق روال تعیین شده.

 

 

با مقایسه موارد ذکر شده و حتی چندین علت ذکر نشده دیگر برای شرکت های کوچک و متوسط گزینه برون سپاری خدمات نصب و نگهداری شبکه بسیار مقرون به صرفه و منطقی است.

ضمن عقد قرارداد شرکتی، نگرانی کارفرما به سرعت رفع می‌گردد زیرا پس از منظم نمودن و به روال انداختن کلیه موارد مربوط به کلاینت ها ، شبکه، سرور، امنیت شبکه، امنیت سرور، دسترسی ها مسائل بک آپ گیری و حفظ و پشتیبانی اطلاعات شرکتی همیشه و همواره کلیه امور بر اساس نظم تعیین شده پیش می‌رود. هیچ کارمندی به علت مشکلات سیستم کامپیوتری از کار روزانه عقب نمی‌ماند. هیچ اطلاعاتی از دست نمی‌رود. طرف حساب شما ، یک شرکت با سابقه و پیشینه قوی خواهد بود که صفر تا صد کلیه امور را در دست دارد. و حتی کارشناسان شرکت در بازدیدهای ادواری منظمی که از یک سال قبل بر اساس تقویم به شما ارائه می‌شود ، مشکلات را قبل از وقوع و رفع و رجوع می‌کنند.

مشاوره در مورد بهینه شدن و وضعیت کنونی شرکت شما به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری و شبکه بر عهده مدیر مجموعه است. هر زمان که تمایل داشته باشید بهترین و جدید ترین متدها برای شما شرح و مشاوره می‌شود و به این ترتیب همواره دانش شما به لحاظ امنیتی بهتر می‌شود.

خلاصه کلام آنکه با داشتن خدمات نصب و نگهداری شبکه امنیت خاطر را به لحاظ کاری تجربه خواهید کرد. کارشناسان مجموعه ادیب مفتخر به پشتیبانی از مجموعه شما به لحااظ ارائه بهترین خدمات و نگهداری شبکه می‌باشند.

آسودگی خاطر را با ما تجربه کنید.